انتظار


منتظر بودن

اولین باری که شیعیان انتظار کشیدند ، به انتظار آنها برای تولد فرزند امام رضا (علیه السلام)برمیگردد. به عبارت بهتر ، فرهنگ انتظار سابقه اش به زمان حیات امام رضا(ع )برمیگردد. زیرا ایشان بنا به حکمت الهی که همان زنده کردن فرهنگ انتظار در شیعیان و محبان خاندان عصمت و طهارت(علیهم السلام )بود ، دیر و در اواخر عمرشان بچه دار شدند که همان فرزند نیز ، امامت و رهبری شیعیان را عهده دار گردید. در سنت الهی رسم بر این است که مردم برای رخدادهای مهمی که قرار است در آینده اتفاق بیفتد ، از قبل آماده شوند. انتظار و انتظار کشیدن نیز از همان زمان شکل گرفت و تا کنون در قالبها و فرمهای مختلف تداوم یافته است. بدین ترتیب ، به خاطر طولانی شدن و همچنین اهمیتش ، این مقوله ی مهم به صورت یک فرهنگ درآمده است. و آخرین قالب این فرهنگ که اساس پیدایش آن هم بر این اصل استوار بوده ، انتظار برای ظهور امام زمان (ع )و یا همان "قیام کننده ی به حق" می باشد. پس لازم است این فرهنگ انتظار را نه تنها در خود تقویت نماییم بلکه باید به عنوان یک شیعه ، آن را به فرزندان خود نیز آموزش و موجبات رشد و نهادینه شدن آن را در وجودشان فراهم نماییم.

درباره‌ی مهدی طاهری

مهدی طاهری
مهدی طاهری کرچگانی هستم. به زیارت قبور مطهر شهدا در گلستان شهدای اصفهان آمده ام. اینجا جایی است برای خاکی شدن و به عرش رسیدن.

حتما ببینید

تربیت

در این مقاله میخواهم درباره ی “تربیت دانش آموز” با شما سخن بگویم و در …

۶ نظر

  1. به امید ظهور حضرت…

  2. واقعا از این همه عشق وعلاقه ی شما به امر تحقیق در خصوص امور دینی وپرورشی لذت میبرم .استاد بزرگوار

  3. به امید روزی که شاهد دولت مهدوی عج باشیم 🌺 

    • مهدی طاهری

      ان شاء ا… – البته بر طبق حدیثی موثق از امام موسی کاظم (ع ) لازم میدانم این نوید را بدهم که ظهور حضرت مهدی (عج )بسیار نزدیک و به دوران حیات ما و یا حداقل نسل بعد از ما مقارن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *