برکت خانه

قرآن

طبق حدیثی از ائمه ی معصومین (ع) تلاوت قرآن در خانه، تاثیر بسزایی در برکت یافتن مال انسان دارد.

برکت در مال را می توان، کاهش در هزینه های جاری برای اداره ی منزل دانست.

می دانیم که به خاطر تورم و بالارفتن هزینه های زندگی،تامین این مخارج برای بسیاری از مردم سخت شده است.

امّا جالب این که ، میزان مطالعه و تامل در آیات قرآن نیز بسیار کاهش یافته است . متاسفانه می بینیم که جزء در مواقع اضطراری و  مخصوصاً مواقعی که گرفتاری برای انسان پیش می آید، کمتر خانواده ها به خواندن قرآن روی می آورند و گرایش پیدا می نمایند.

امّا ،اگر می دانستند:

۱-  تلاوت  قرآن از مصادیق یاد کردن آفریدگار است و چنانچه خداوند در کلامش فرموده و وعده داده است که چون یادشود، یاد می کند

۲- همین مطالعه ی روزانه ی حتی یک صفحه از قرآن، چه تاثیر بسزایی در راه یافتن برکت به خانه و زندگیشان دارد، اقبال بیشتری  نسبت به مطالعه و تفکر در آیات وحی پیدا می کنند.

این جانب بالشخصه  به اهمیت و صدق این امر در زندگی خود پی بردم و متوجه شدم که  هم چنان که امام صادق(علیه السلام) فرموده اند: "در خانه ای که قرآن خوانده شود ،برکاتش زیاد می گردد."

من از کودکی نسبت به تلاوت قرآن اهتمام داشتم و این امر را دلیل برکت یافتن مال خود می دانم،ضمن این که از فضل آفریدگار همسری قانع نصیبم گردید که خدا را نسبت به داشتن چنین همسری شکر می کنم.

پس،راه دوری نمی رود اگر به جای اشتغال به چند شغل و خستگی و در کنار خانواده نبودن و از این گونه مسائل ،حداقل چند صباحی هم که شده،این فرمایش امام صادق(ع) را نصب العین زندگی خود سازیم و تاثیر عمل به این سخن را در زندگی خود مشاهده نماییم.

 به مخاطبان خود سفارش می نمایم ، که از تلاوت سوره ی "یاسین" در تزریق برکت به اموال خود(چه منقول و چه غیر منقول)غفلت نکنید.

امام صادق(ع): "خانه ای که در آن قرآن خوانده می شود،برکاتش زیاد می گردد."اصول کافی –جلد ۲- صفحه ۴۹۸

درباره‌ی مهدی طاهری

مهدی طاهری
مهدی طاهری کرچگانی هستم. دبیر، عاشق تحقیق و پژوهش، علاقه مند به مطالب فقهی و مذهبی

حتما ببینید

باغ کتاب

امیرالمومنین، حضرت علی بن ابیطالب (علیه السلام ) در باب اهمیت کتاب و کتابخوانی فرمودند: …

۵ نظر

 1. به نام خدای مهربان

  با سلام 

  مطالب سایت بخصوص تفاسیر قران و سروده های جنابعالی بسیار جالب و اموزنده بودند. از خدا برای شما توفیق ادامه کار با جدیت تمام را داریم. 

  • مهدی طاهری

   با سلام- از نظر لطف و رحمت شما خواهر گرامی درباره ی تلاش بنده در راستای آموزنده بودن مطالب تفسیری و جالب بودن سروده هایم سپاسگزارم. در انتظار نظرات دیگری از شما درباره ی محتوای مطالب سایتم هستم.

 2. با سلام.قطعا پشت هر مرد موفق یک زن خوب هست.باآرزوی موفقیت روز افزون برای شما با مطالب بسیار زیبا وقشنگتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *