تولد خرمشهر

امروز سوم خرداد ، سالروز آزادی خرمشهر و به قول دیگر سالروز تولد دوباره ی خرمشهر است.


تولدی که به برکت مجاهدت رزمندگان اسلام صورت واقعیت یافت.

رشادت و شهامت رزمندگان را در طول جنگ هشت ساله هرگز نباید از یاد برد  ، هر چند عده ای تمام تلاش خود را به کار میبرند که این دفاع مقدس را از یاد و خاطر مردم ایران محو نمایند.

آنها که میتوانند فیلم های سینمایی و تلویزیونی در رابطه با دوران دفاع مقدس و مستقیما از جبهه های جنگ بسازند اما به جای پرداختن به این موضوع و زنده نگه داشتن رشادت رزمندگان ، به مسائل نخ نما شده ی عشق هایی  میپردازند که متاسفانه آموزنده هم نیست و فقط هیجانات زودگذر را شامل میشود  .

اما امنیت و عزت امروز ایران صرفا صرفا مرهون رشادت و از خود گذشتگی همین رزمندگانی است که کوچکترین هراسی از جنگ و جهاد نداشتند و تمام آمال و آرزوهای دنیوی خود را فدای ناموس وطن کردند که اگر رشادت و شجاعت انها نبود ، نه تنها بسیاری از کسانی که امروز به اصطلاح در شمار آقازادگان درآمدند  ، به آقایی نمیرسیدند بلکه ناموس وطن باید در برابر بزرگان و افسران حزب بعث عراق خم و راست میشد و مورد تجاوز آنان قرارمیگرفت.

پس همه ی ما ، امنیت و عزت خود را مدیون خون شهدا هستیم و مانده ام که اشخاصی که در این روز و روزگار ایران  ، به هر بهانه ، توجیه و ترفندی سعی میکنند از آب گل آلود حاصل از اتفاقات تلخی چون گرانی ، تورم ، افزایش نرخ ارز و سکه ، ماهیهای درشت صید کنند و بر مال و منال خود می افزایند و خون مردم را در شیشه میکنند و آنان را در تنگنا قرار میدهند و اشخاصی که در نفاقی پنهان ، فقر و فساد را در جامعه ی امروز ایران رشد میدهند فردای قیامتی که به آن اعتقاد ندارند ، چه جوابی دارند به شهدا و خون ریخته شده ی آنها بدهند  ؟

در پایان این نوشتار این حدیث از امیرالمومنین ، حضرت علی بن ابیطالب را یادآور میشوم که فرمودند :”و خداوند جهاد را به خاطر عزت اسلام واجب نمود.”

براستی عزت و امنیت امروزین این دیار مرهون جنگ نهراسی فرزندان دیروز این سرزمین بود و همه ی ما که در این دیار نفس می‌کشیم ، مرهون و مدیون رشادتها و شهامتهای دلیران وطن – رزمندگانی هستیم که رفتند تا ما آسوده باشیم .

پس نتیجه ی عدم هراس از جنگ ، عزت و امنیت امروز و نتیجه ی هراس از جنگی که متاسفانه بسیاری از مردم دارند و به خاطر آن به انتخابهای اشتباه دست میزنند ، ذلت و بردگی است که امیدوارم در آینده گریبانمان را نگیرد.

درباره‌ی مهدی طاهری

مهدی طاهری
مهدی طاهری کرچگانی هستم. به زیارت قبور مطهر شهدا در گلستان شهدای اصفهان آمده ام. اینجا جایی است برای خاکی شدن و به عرش رسیدن.

حتما ببینید

بیعت

امام حسین (علیه السلام ) به هیچ وجه حاضر به بیعت با یزید ملعون نشد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *