تولد خرمشهر

امروز سوم خرداد ، سالروز آزادی خرمشهر و به قول دیگر سالروز تولد دوباره ی خرمشهر است.


تولدی که به برکت مجاهدت رزمندگان اسلام صورت واقعیت یافت.

رشادت و شهامت رزمندگان را در طول جنگ هشت ساله هرگز نباید از یاد برد  ، هر چند عده ای تمام تلاش خود را به کار میبرند که این دفاع مقدس را از یاد و خاطر مردم ایران محو نمایند.

آنها که میتوانند فیلم های سینمایی و تلویزیونی در رابطه با دوران دفاع مقدس و مستقیما از جبهه های جنگ بسازند اما به جای پرداختن به این موضوع و زنده نگه داشتن رشادت رزمندگان ، به مسائل نخ نما شده ی عشق هایی  میپردازند که متاسفانه آموزنده هم نیست و فقط هیجانات زودگذر را شامل میشود  .

اما امنیت و عزت امروز ایران صرفا صرفا مرهون رشادت و از خود گذشتگی همین رزمندگانی است که کوچکترین هراسی از جنگ و جهاد نداشتند و تمام آمال و آرزوهای دنیوی خود را فدای ناموس وطن کردند که اگر رشادت و شجاعت انها نبود ، نه تنها بسیاری از کسانی که امروز به اصطلاح در شمار آقازادگان درآمدند  ، به آقایی نمیرسیدند بلکه ناموس وطن باید در برابر بزرگان و افسران حزب بعث عراق خم و راست میشد و مورد تجاوز آنان قرارمیگرفت.

پس همه ی ما ، امنیت و عزت خود را مدیون خون شهدا هستیم و مانده ام که اشخاصی که در این روز و روزگار ایران  ، به هر بهانه ، توجیه و ترفندی سعی میکنند از آب گل آلود حاصل از اتفاقات تلخی چون گرانی ، تورم ، افزایش نرخ ارز و سکه ، ماهیهای درشت صید کنند و بر مال و منال خود می افزایند و خون مردم را در شیشه میکنند و آنان را در تنگنا قرار میدهند و اشخاصی که در نفاقی پنهان ، فقر و فساد را در جامعه ی امروز ایران رشد میدهند فردای قیامتی که به آن اعتقاد ندارند ، چه جوابی دارند به شهدا و خون ریخته شده ی آنها بدهند  ؟

در پایان این نوشتار این حدیث از امیرالمومنین ، حضرت علی بن ابیطالب را یادآور میشوم که فرمودند :”و خداوند جهاد را به خاطر عزت اسلام واجب نمود.”

براستی عزت و امنیت امروزین این دیار مرهون جنگ نهراسی فرزندان دیروز این سرزمین بود و همه ی ما که در این دیار نفس می‌کشیم ، مرهون و مدیون رشادتها و شهامتهای دلیران وطن – رزمندگانی هستیم که رفتند تا ما آسوده باشیم .

پس نتیجه ی عدم هراس از جنگ ، عزت و امنیت امروز و نتیجه ی هراس از جنگی که متاسفانه بسیاری از مردم دارند و به خاطر آن به انتخابهای اشتباه دست میزنند ، ذلت و بردگی است که امیدوارم در آینده گریبانمان را نگیرد.

درباره‌ی مهدی طاهری

مهدی طاهری
مهدی طاهری کرچگانی هستم. دبیر، عاشق تحقیق و پژوهش، علاقه مند به مطالب فقهی و مذهبی

حتما ببینید

صله رحم

صله رحم یک کنش اجتماعی است که در روایات و احادیث ، فضیلت محسوب شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *