خداترسان

 

خداترسان چه کسانی هستند ؟

چه کسی را می توان خداترس دانست ؟

آیا کسی را که صرفا زبانی از خدا حرف می زند و “خدا خدا می گوید” یا “خدا هست خدا هست “میگوید اما در عمل براحتی دروغ میگوید ، تهمت میزند ، نسبت ناروا میدهد ، گناه دیگران را می شوید ، غیبت میکند ، بدگویی می نماید را می توان خداترس دانست ؟

براستی خداترس واقعی کیست که خداوند بارها در کلامش (قرآن مجید )بهشت را پاداش خداترسان ذکر نموده است و مژده ی بهشت برین را به آنها داده است ؟

مطمئنا کسی که از سر زبان از خدا دم میزند و خود را معتقد به وجود خدا میداند اما در عمل براحتی تهمت میزند و دروغ می گوید و علیه دیگران  ، داستان سازی میکند و گویی در اوهام و خیالات خود زندگی می کند و با این فضاسازیهای غیر مستند صرفا قصد دارد به ظاهر خود ، شانیت ببخشد ، هرگز نمی تواند یک خداترس باشد.

خداترس کسی است که همواره در بیم  و امید نسبت به خداوند باشد .

بیم از این که مبادا نسبت به اعمال حسنه ای که انجام میدهد ، مغرور گردد و با منت گذاشتن و یا سرکوفت زدن کاری کند که اعمال صالحی که انجام داده حبط  و نابود گردد و به قول معروف سوخت شود و امید به این که خداوند مهربان و غفور است و باب بازگشت به سوی خود را همواره بر روی انسانها بازگذاشته است.

بنابراین و با توجه به توضیحات ارائه شده واضح است که خداترس واقعی کسی است که همواره و در همه حال “خدا”را در نظر داشته باشد و از خدا بترسد و او را همواره شاهد و ناظر بر اعمال خود بداند .

خداترس واقعی کسی است که کم و به جا حرف بزند . زیرا بسیاری از گناهان ، زبانی است مانند دروغ ، غیبت ، تهمت ، بدگویی و بدزبانی .

پس انسانی که خداترس است ، انسانی گزیده گو است .

هرچند متاسفانه در این روز و روزگار  ، مبادلات انسانی به هم خورده است و کسانی را که کم حرف هستند و قصدشان گزیده گویی است را به داشتن انواع و اقسام بیماریهای روانی چون افسردگی و … متهم میکنند اما خبر ندارند که خود این افراد تهمت زن ، در وادی بی خبری از خدا سیر می کنند ، حتی اگر خود را معتقد “به وجود خدا ” بدانند.

درباره‌ی مهدی طاهری

مهدی طاهری
مهدی طاهری کرچگانی هستم. به زیارت ارباب آمده ام. اینجا سرزمین عشق و دلدادگی است.

حتما ببینید

سیاستهای استکباری

از جمله سیاستهای استکباری می توان از دو سیاست کثیف و فریبنده ی شایعه پراکنی …

۲ نظر

  1. این مقاله برای من تعجب آور و عالی بود.با تشکر از مطالب جالبتون, ممنون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *