خانه / اندرز اعتقادی / خورشید ظهور

خورشید ظهور

داشتم درباره ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف )فکر میکردم ، ناخودآگاه طلوع خورشید به ذهنم رسید. دقیقتر که بررسی کردم ، دیدم چقدر بین این دو موضوع شباهت وجود دارد :

۱-طلوع خورشید زمان ثابت و مشخص شده ای ندارد و زمان طلوع خورشید در فصول مختلف متغیر است. ظهور امام عصر نیز زمان ثابت و مشخصی ندارد.

۲-با طلوع خورشید (آن قسمت  که رو به خورشید میشود )زمین روشن میگردد ، با ظهور امام زمان نیز جهان از عدل و نوعدوستی روشن میگردد.

۳-طلوع خورشید نشانه هایی دارد که با بروز آن نشانه ها باید فهمید که به زودی خورشید طلوع می کند ، ظهور امام زمان نیز نشانه هایی دارد که با تحقق و عملیاتی شدن آن نشانه ها باید فهمید که ظهور نزدیک است.

۴-بعد از بروز  و مشاهده نشانه های طلوع خورشید ، قطعا طلوع خورشید اتفاق می افتد و طلوع خورشید به تعویق نخواهد افتاد . در مورد  ظهور امام زمان (علیه السلام )نیز دقیقا همین طور است.

یعنی بروز نشانه های ظهور امام زمان(ارواحنا له الفدا )به ما می‌فهماند که ظهور امام زمان کلید خورده و ان شاء الله دیگر به تعویق نخواهد افتاد.

۵-همانطور که ما بین بروز نشانه های طلوع آفتاب (صبح کاذب )تا طلوع خورشید وقت داریم نماز خود را ادا کنیم و بجا آوریم و بعد از طلوع خورشید و روشنایی خواندن نماز صبح ارزش و ثوابی ندارد  ، ما بین بروز نشانه های ظهور تا صبح ظهور ما فرصت داریم خودمان را از نظر ایمانی برای ظهور امام زمان و یاری کردن ایشان آماده نماییم و  از صبح ظهور به بعد  ، دیگر توبه و ایمان ارزشی ندارد و ایمان بعد از ظهور از مسلمانها پذیرفتنی نیست.

 

آیا این شباهت به نظر شما جالب و حیرت انگیزتر نیست  ؟

حیرت انگیزتر این که نشانه ها ، شواهد امر و سخنان بزرگان دین به ما می فهماند که ظهور امام زمان کلید خورده و اینک زمان آمادگی برای یاری دادن به منجی عالم بشریت در جهت برپایی عدالت اجتماعی در سطح جهان است نه زمان دنیازدگی و دنیاگرایی و غوطه خوردن در آمال و آرزوهای دنیوی.

ای کاش بیشتر مردم این موضوع را می فهمیدند و درک می کردند .

درباره‌ی مهدی طاهری

مهدی طاهری
مهدی طاهری کرچگانی هستم. به زیارت ارباب آمده ام. اینجا سرزمین عشق و دلدادگی است.

حتما ببینید

پیش بینی آب و هوا

در قرآن مجید آیه ای وجود دارد که بر اساس آن، ساکنین و شهروندان هر …

۲ نظر

  1. سلام.
    رضا هستم. از سایت پربار و زیبای شما مربی فرهیخته دیدن کردم و استفاده لازم را بردم.
    امیدوارم هر روز بیشتر از قبل موفق و پیروز باشید. ان شاء الله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *