عزت پسر

پدر رهبر انقلاب

در آیات متعدد قرآن مجید  از نیکی به پدر ومادر سخن گفته شده است و فرزندان به نیکی نمودن به والدین امر شده اند. نیکی ،خدمت، رسیدکی ومراقبت از این بزرگواران به یقین تاثیرات مبارکی در زندگی و جایگاه اجتماعی ما دارد.

عزت این دنیا و عاقبت بخیری ما در گرو رفتاری است که با این بزرگواران داریم.

شواهد موتقن و موثقی هم در راستای اثبات این ادعا وجود دارد که این جانب به یکی – دو مورد از آنها اشاره مینمایم.

۱-رهبر معظم انقلاب در خاطراتی که از پدر بزرگوارشان نقل می کنند ،عزت و توفیقات امروز خود را مدیون خدمت، مراقبت و رسیدگی می دانند که در حق پدرشان که دچار عارضه و بیماری از ناحیه چشم شدند، میدانند.

ایشان در این باره می فرمایند:

بنده اگر در زندگی خود در هر زمینه ای توفیقاتی داشته ام، وقتی محاسبه می کنم، به نظرم می رسد که این توفیقات باید از یک کار نیکی که من به یکی از والدینم کرده ام، باشد.

۲-یکی از دوستان و همکارانم به یک باره جهش و پیشرفت قابل توجهی در زندگی،تحصیلات و جایگاه اجتماعی پیدانمودند.

وقتی علت را از ایشان جویا شدم ، از مراقبت و رسیدگی که به پدرشان نمودند ،سخن گفتند و دلیل عزت یافتن و جایگاه اجتماعی امروز خود را در خدمت نمودن به پدر و غافل نبودن در رسیدگی به پدر خود اعلام نمودند.

مطمیناً ؛این موارد و مواردی نظیر این ، اتفاقی نیست و نشان دهنده ی این است که پسران هر خانواده در کانون میزان عزتمندی قراردارند و همه چشم به این دارند که ببینند کدامین پسر،از کدام خانواده،جایگاه و شان اجتماعی بالاتری را بدست می آورد و به توفیقات بیشتری نائل می گردد.

بنابراین؛توصیه ی این جانب به برادران خود این است که از نیکی و خدمت رسانی به پدر خود غفلت نکرده و همواره توفیق خدمت و مراقبت از والدین را به عنوان عطیه ای از درگاه خداوند مسالت نمایند.

درباره‌ی مهدی طاهری

مهدی طاهری
مهدی طاهری کرچگانی هستم. به زیارت قبور مطهر شهدا در گلستان شهدای اصفهان آمده ام. اینجا جایی است برای خاکی شدن و به عرش رسیدن.

حتما ببینید

تربیت

در این مقاله میخواهم درباره ی “تربیت دانش آموز” با شما سخن بگویم و در …

۴ نظر

  1. با تغییر شرایط زندگی و تغییر سبک زندگی بسیاری از والدین خود مقصر ایجاد اختلاف بین خانواده میشوند… جوانان دیروز با امروز متفاوت هستند… والدین باید این تفاوت را درک کنند

    • مهدی طاهری

      درست است که والدین باید استقلال و بلوغ عقلی فرزند جوان خود را بپذیرند و به انتخاب او در اغلب موارد اعتماد نمایند ولی باید این نکته را نیز در نظر داشت که خداوند فرمان داده که حتی اگر والدین تو کافر هم باشند یعنی از نظر عقیده هم سنخ تو نیستند باید آنها را احترام نمایی. و نظرات آنها را محترمانه رد کنی.

  2. سلام کاملا با دیدگاه شما موافقم با ارزوی توفیق شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *