خانه / همه مقالات / کتابِ الکترونیکی

کتابِ الکترونیکی

همزمان با گسترش فضای مجازی و افزایش هزینه‌های چاپ کتاب، بسیاری از نویسندگان بر آن شدند که آثار مکتوب خود را به “کتاب الکترونیکی” تبدیل نمایند و با این شیوه، آثار و تالیفات خود را در دسترس مردم قرار دهند.
اینجانب نیز از این رویه پیروی نموده و دو کتاب از مجموع تالیفات خود را که عامه پسندتر بود و در طول چاپ استقبال بیشتری از سوی مردم دریافت نمود و چندین بار تجدید چاپ شد را به “کتاب الکترونیکی” تبدیل نمود.

برای تبدیل کتاب چاپی و مکتوب به “کتاب الکترونیکی” باید محتوا و مطالب کتاب مجددا تایپ شود و دوباره ویراستاری گردد. به عبارت بهتر، بیشتر کارهایی که صورت میگیرد تا شما یک اثر مکتوب را خریداری و مطالعه نمایید ، در تولید یک “کتاب الکترونیکی” نیز انجام میشود.
در ضمن، خرید “کتاب الکترونیکی” برای خریدار فواید و امتیازات خاص خود را دارد که به بعضی از آنها اشاره میشود:

۱- قیمتی که شما برای خرید یک “کتاب الکترونیکی” پرداخت می نمایید، بسیار مناسب تر و به صرفه تر از یک اثر مکتوب و چاپ شده است . (چیزی در حدود یک سوم)
۲- از آن جا که اثر مکتوب با اشتباه چاپی بعضی از حروف، کلمات و حتی بندهای کتاب، چاپ شده و به دست شما میرسد و ویراستاری آن کتاب و انجام اصلاحاتی بر آن با هزینه ی زیادی همراه خواهد بود، بدون این که بازده و منفعت مالی خاصی برای مولف و ناشر داشته باشد، شما مجبور خواهید بود کتابی را بخوانید که به احتمال قریب به یقین اشتباه چاپی و غلطهای املایی دارد.
اما چون ویراستاری و غلط گیری “کتاب الکترونیکی” هزینه ی اضافی ندارد، در “کتاب الکترونیکی” بسیار کمتر با غلط های چاپی مواجه میشوید و در نتیجه لذت بیشتری از مطالعه چنین کتابهایی خواهید برد.
۳- شما با خرید “کتاب الکترونیکی” فقط از مولف حمایت می کنید. نویسندگانی که بیشترین سهم را در ارتقای سطح دانایی و هوشمندی شما دارند و به نوعی همگان،بخشی از میزان شعور و آگاهی خود را مدیون آنها هستیم که متاسفانه با بی مهری بسیاری از سوی مردم مواجه هستند و بسیاری از آنها به سختی روزگار میگذرانند، در حالی که به جد تلاش میکنند تجارب و اندوخته هایی را در اختیار ما قرار دهند که گاهی برای این که آنها تجربه و اندوخته شان باشند، هزینه های بسیاری را پرداخت کرده اند. در ضمن شما با خرید”کتاب الکترونیکی” به جلوگیری از قطع درختان و در نتیجه حفظ پوشش گیاهی و فضای سبز کشور خود کمک نموده اید.
*                            *                     *                        *                        *                               *
برای خرید “کتابهای الکترونیکی” و در نتیجه حمایت از اینجانب به عنوان یک نویسنده، می توانید به قسمت فروشگاه محصولات،مراجعه نمایید.

 

درباره‌ی مهدی طاهری

مهدی طاهری
مهدی طاهری کرچگانی هستم. دبیر، عاشق تحقیق و پژوهش، علاقه مند به مطالب فقهی و مذهبی

حتما ببینید

ذکری کریم

خروشان شدن رودخانه ها ، یکی از آثار و برکات تمسک دسته جمعی مومنین به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *