خانه / اندرز اعتقادی / گُل و بلبل

گُل و بلبل

زندگی، گل و بلبل

نمی دانم بعضی ها چه فکری پیش خود میکنند که به محض این که کوچک ترین اتفاق ناخوشایندی در زندگی آنها رخ میدهد ، نماز و روزه را می بوسند و میگذارند کنار.بی درنگ اولین تصمیمی که میگیرند این است که به دیانت پشت کرده و دیگر با خدا و پیغمبر کاری نداشته باشند. انگار این مصیبت و بلا از جانب خدا و پیغمبر برسرشان نازل شده !

این افراد فکر میکنند زندگی در این دنیا صرفا خوشی است و اگر هم ناخوشی است باید برای دیگران باشد. به کوچکترین حادثه ی ناگواری از کوره دررفته و خدا را به بی عدالتی محکوم میکنند و میگویند :خدایا این چه عدالتی است که تو داری ؟ چرا فقط من ؟ چرا این دست اتفاقات فقط باید سر من و خانواده ی من بیاید؟ چرا دیگری نه ؟ انگار خدا با آنها پدرکشتگی دارد. یا خدا سند معتبری دال بر گذران زندگی بی دغدغه به آنها داده است.

در نظر آنها اگر زندگی به سان گل باشد باید خارش برای دیگران باشد و آنها صرفا از یک گل بدون خار با طول عمر زیاد ، لذت ببرند و به محض روبرو شدن با حوادث ناگوار ، زبان به شکوه و شکایت باز میکنند که : آخر به این هم میشود گفت زندگی ؟ چرا من باید توی زندگیم این همه خاک بر سری و بیچارگی بکشم ؟ چرا زندگی فلانی باید گل و بلبل باشد و زندگی من این باشد ؟

جوری حرف میزنند که گویی خدا پسرخالگانی دارد و زندگی رابرای آنها سبزه و باغ و گل و بلبل و برای او ، صحرا و بیابان و خس و خاشاک آراسته است !

اگر زندگی ، گل و بلبل باشد !باید این نکته را هم در نظرداشت که گل هم ایام زوال و پژمردگی دارد . ایام شکسته شدن ساقه در زمان جوانی دارد. بلبل هم ایام سرما و زمستان دارد .ایام اسیر چنگال گربه شدن ، دارد

درباره‌ی مهدی طاهری

مهدی طاهری
مهدی طاهری کرچگانی هستم. به زیارت قبور مطهر شهدا در گلستان شهدای اصفهان آمده ام. اینجا جایی است برای خاکی شدن و به عرش رسیدن.

حتما ببینید

تربیت

در این مقاله میخواهم درباره ی “تربیت دانش آموز” با شما سخن بگویم و در …

۴ نظر

  1. متاسفانه اکثر ما خدا را در ناخوشیها یاد میکنیم و اگر خواسته های ما را هر چند نابجا باشه را براورده نکنه خدا را منکر میشویم مطلب جالبی بود ممنون 

  2. مهدی طاهری

    سپاس از نظرات شما – امیدوارم همچنان با مطالب این سایت همراه و همگام باشید.

  3. مطلب جالبی بود… کاش همه دقت می کردند که بعد از سختی آسانی است و خداوند فرموده است استعینو بالصبر و الصلاه… 😊 😊 😊 

  4. مهدی طاهری

    سپاس – از نظر شما – واقعا ای کاش مردم فقط در ناخوشیها به یاد خدا نمی افتادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *