انبساط عالم

چندی است نظریه ای در ناسا مطرح شده است به نام “جهان در حال انبساط یا انبساط عالم” که نظریه ی درستی است و واقعیت دارد . زیرا خداوند در کلام جاودانش – قرآن مجید – و در آیه ی ۴۷سوره مبارکه ی ذاریات پرده از این نکته ی علمی برداشته و فرمودند  که “آسمان را وسعت دادیم.”

بدیهی است معنای وسعت دادن آسمان، چیزی غیر از همین نظریه ی “انبساط عالم” نیست.

انبساط عالم ، تایید کننده ی مطلب علمی دیگری است به نام “کرویت عالم کیهانی”که اثبات آن در مقاله ای با همین نام (اثبات کرویت عالم کیهانی در قرآن مجید )در همین سایت و از سوی این جانب مطرح گردید.

از اینرو اذعان دارم که این دو مطلب علمی با هم مرتبط هستند و تایید کننده هم می باشند که اگر بادکنکی را تصور نمایید ، وقتی در بادکنک هوا وارد می شود ، بادکنک همچنان که باد می شود ، بزرگ و بزرگتر هم می شود و شکلی که به خود می گیرد ، تقریبا کروی شکل است.

آن چه در بادکنک  درحال باد شدن اتفاق می افتد ، انبساط است. همچنین می تواند در عین بزرگ‌تر شدن ، شکل کروی خود را حفظ نماید و این وضعیت تا زمانی که بتواند این فشار را تحمل کند ، ادامه می یابد و وقتی هم که نتواند تحمل کند ، تغییر شکل نمی دهد بلکه می ترکد .

اما مطمئنا آسمانی که خداوند آن را  خلق نموده ، ظرفیت تحمل فشار ناشی از انبساط را دارد و اگر هم ترکیدنی در کار باشد ، حوادث مربوط به روز قیامت ،ناشی از این امر خواهد بود.

*                      *                 *               *                   *

واقعا در شگفتم از این کتاب آسمانی که  خداوند تبارک و تعالی ، افتخار تملک آن را به ما مسلمانها داده است و گرانبهاترین سرمایه ی معنوی ما مسلمانها می باشد.

خداوند در جای دیگری از این کتاب جاودانی می فرماید :

” از هر تر و خشکی در این کتاب،حرف زده شده و سخن گفته شده  است.”

پس هر آن چه دانشمندان در تمام رشته های علمی به آن رسیده و یا خواهند رسید ، در قرآن ما مسلمانها و در بیش از ۱۴۰۰سال پیش ، ذکر گردیده است و فقط یک نگاه تیزبین می طلبد که بتواند این مطالب و اعجاز علمی را از قرآن مجید و از لابلای کلمات و واژه های موجود در آن استخراج نماید.

و این جانب ، خداوند را بابت این توفیق که بتوانم نگاه ژرف نگرانه ای در کلامش داشته باشم ، شکر می گویم.(الحمدلله رب العالمین )

 

 

 

 

 

 

درباره‌ی مهدی طاهری

مهدی طاهری
مهدی طاهری کرچگانی هستم. به زیارت ارباب آمده ام. اینجا سرزمین عشق و دلدادگی است.

حتما ببینید

دخان در راه است

  دُخان که همان آشکار شدن دودِ سیاهِ غلیظ در آسمان می باشد، از نشانه …

۱۱ نظر

 1. به نام خدا
  مطالب علمی که اشاراتی به ایات قران دارند خیلی برای من جذابیت دارند و واقعا ای کاش یک تیم از دانشمندان علمی و قرانی با هم قران را تفسیر علمی میکردند از خدا برای شما توفیق میخواهم برادر جانم

 2. مهدی طاهری

  از نظر شما خواهر گرامی تشکر و قدردانی می نمایم. ان شاء الله تفاسیر علمی که برادرت از آیات قرآن مجید دارد ، اولا واقعا طاهر باشد و ثانیا بتواند بخشی از تفاسیر علمی و نگاه علمی به آیات وحی را پوشش دهد.

 3. علی اصغر منتظری

  این جانب با مطالعه ای که روی این مقاله انجام دادم دریافتم که مطلب جالبی بود و هر انسانی را به خدا و خداشناسی نزدیک تر می کند و با علم به قران مجید اشناتر می نماید .
  از شما به عنوان نویسنده ی این مقاله تشکر می نمایم .

 4. مهدی طاهری

  این جانب نیز از شما به خاطر نظر دلگرم کننده تان تشکر می نمایم.

 5. باسلام نظریه انبساط زمین را مطالعه نمودم مثال بادکنک مثال خوبی است وجالب .ولی نفرمودی که غربی ها تمام علمشان از قرآن است وبه اصطلاح کپی از قرآن است وفرق دیگر اینکه آنها عملا از قرآن خوب استفاده میکنن وما در بخش علمی فقط ازتییوری ها

 6. مهدی طاهری

  با سلام – مقاله ی مطرح شده مربوط به انبساط عالم (تمام فضای کیهانی )می باشد نه انبساط زمین . برای زمین انبساطی متصور نیست . و در مقاله فرصتی برای پرداختن به این که اروپایی ها علمشان را از قرآن میگیرند وجود نداشت ، زیرا بحث از مسیر مربوطه خارج می شد هرچند این جانب این نظر شما را قبول دارد .

 7. زیبا بود و قشنگ . خواندن این مطالب برای مردم ما مفید و اموزنده است .

 8. محمد رحیم زاده

  با سلام مطالب نوشته شده بسیار قابل استفاده پود به نظرم رسید در رابطه با تفسیر علمی قرآن در صورت رجوع به کتاب دکتر رضایی اصفهانی در همین موضوع بتوانید مطالب بیشتری از آیات استخراج کنید

 9. بسیار عالی بود و از شما سپاسگزاریم که مطلب های علمی و دینی را به ما می آموزید و تک تک مطالب شما برای من مفید و ارزنده است با تشکر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *