تفسیر آیاتی از قرآن مجیدهمه مقالات

این دستور قرآن نیست

مبنای فعالیتهای این سایت از بدو تاسیس تا کنون، پژوهش در آیات قرآن بوده تا از رهگذر این پژوهش، همچون غواصی که در اقیانوس مروارید پیدا می کند،  مطالب ارزشمند کشف کرده و در اختیار علاقمندان و شیفتگان این کتاب بی همتا قراردهد، باشد که بر میزان ارادت و اعتقاد مردم ایران و جهان به این کتاب آسمانی افزوده شود.

اما بسیار تاسف آور است که چهره قرآنی به نام “ابوالفضل بهرام پور” اخیرا با حضور در شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران دستور ناروایی را به قرآن نسبت داده که در هیچ کجای قرآن و حتی معارف اهل بیت عصمت و طهارت چنین دستوری نسبت به قطع و بریدن انگشتان دست و پای آشوبگران و اغتشاشگران وجود ندارد. چه رسد به این که قرآن دستور داده باشد که این قبیل افراد نا آگاه به دار هم آویخته شوند!

دردناک تر این که این آقا بگوید که آن چه من می گویم از خودم نمی گویم و این دستور قرآن است. (مثله کردن انسانهای حتی اغتشاشگر و آشوب گر) و برای تایید حرف خود، آیه ۱۲۴ سوره مبارکه “اعراف” را بخواند و ترجمه و تفسیر نماید.

اما برای آگاهی همگان از این نسبت غلط و ناروایی که توسط جناب “ابوالفضل بهرام پور” به ساحت قرآن زده شده است، ضمن این که همه مردم مسلمان را به خواندن ترجمه آیات مجاور آیه ۷۱ سوره “طه” یا ۱۲۴ سوره “اعراف” دعوت می کنم، نکات ذیل را که درباره این آیات است ذکر می نماید:

۱- مضمون آیه ۷۱ سوره “طه” یا ۱۲۴ سوره “اعراف” به هیچ وجه دستور قرآن در رابطه با نحوه برخورد با اغتشاشگران و آشوبگران نیست.

۲- مضمون آیه ۷۱ سوره “طه” یا ۱۲۴ سوره “اعراف” درباره نوع مجازاتی است که فرعون برای جادوگرانی که به حضرت موسی(ع ) ایمان آوردند، در نظر گرفته بود.

۳- مضمون آیه ۷۱ سوره “طه” یا ۱۲۴ سوره “اعراف” هیچ ربطی به اغتشاش و آشوب و نحوه برخورد با این قبیل افراد نا آگاه ندارد.

 

۴- در هیچ کجای قرآن مجید ، هیچ آیه ای که نوع مجازات آشوبگران و اغتشاشگران را آن گونه که جناب “ابوالفضل بهرام پور” طی حضور خود در یک برنامه ی معارفی در شبکه یک اعلام نمود، وجود ندارد.

۵- در نظر گرفتن مجازات “مثله کردن” در دین مبین اسلام هیچ جایگاهی که ندارد هیچ، کاملا مطرود و منفور است.

تعجب اینجانب در این است که جناب ” ابوالفضل بهرام پور” با چه انگیزه ای چنین دستور ناروایی را به قرآن کریم  نسبت داده است؟

فقط همین را می دانم که این انگیزه به هیچ وجه خدایی نبوده است.

و باز تعجب می کنم از شبکه یک که خود را اولین شبکه ایرانی می داند، چطور چنین فردی می آید جلو دوربین یک رسانه ملی می نشیند و آن چه را که در شان قرآن نیست به آن نسبت می دهد و مجری برنامه که قاعدتا باید بینش و اطلاعات قرآنی نیز داشته باشد به این طرز برداشت و نسبت ناروا به قرآن معترض نمی شود.

و به تمام کسانی که مسول رسیدگی به پرونده اغتشاشگران و آشوبگران مربوط به “مساله گرانی بنزین” هستند، سیاست حضرت آقا را که “سیاست جذب حداکثری و دفع حداقلی” می باشد و طی خطبه مشهور خود در سال ۱۳۸۸ در نمازجمعه تهران مطرح نمودند ، یادآور می شوم و امیدوارم در برخورد خود با جماعت نا آگاه و فریب خورده اغتشاشگر و آشوبگر تحت تاثیر چنین اظهار نظرهاو برداشتهای اشخاصی چون “ابوالفضل بهرام پور” قرار نگیرند.

و به جناب “ابوالفضل بهرام پور” می گویم نه تنها آن چه شما با حضور خود در برنامه شبکه یک در رابطه با نحوه برخورد با آشوبگران و اغتشاشگران اعلام داشتید مغایر آیات قرآن مجید است، بلکه با سیاست رهبر معظم و دوراندیش انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای نیز منافات دارد.

 

در پایان این مقاله اینجانب، خداوند تبارک و تعالی را بابت اِشرافی که بر کلامش دارد؛ شکرگزار بوده و او را سپاسگزار است.

(اَلحَمدُ لِلّهِ رَبّ العالَمین)

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی طاهری

مهدی طاهری کرچگانی هستم. به زیارت ارباب آمده ام. اینجا سرزمین عشق و دلدادگی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن