درباره من

متولد سال ۱۳۵۷که در روستای ساحلی و زیبای کرچگان از توابع باغبادران  زاده شدم.

در ۱۳ سالگی مادرم را از دست دادم، و غم فراق ایشان برایم به قدری زیاد بود که شعر “مادر“را برایش گفتم.

در سال ۱۳۸۴ از دانشگاه اصفهان و در رشته ی مطالعات اجتماعی فارغ التحصیل شدم.

بعد از فراغت از تحصیل به دلیل علاقه ی شخصی به مطالعات کتب دینی و اعتقادی روی آوردم.

کتاب “اسلام و مقتضیات زمان” استاد مطهری را یکی از بهترین و مفهومی ترین کتابهایی میدانم که تا به حال خوانده و مطالعه کرده ام.

روحیه ی مطالعه و تحقیق به قدری در من زیاد بود که دوستانم در دانشگاه اصفهان اگر میخواستند مرا پیدا کنند اول یک سری به کتابخانه ی دانشکده ی ادبیات و یا کتابخانه ی مرکزی دانشگاه میزدند.

از همان زمان دوست داشتم که مسائل را از زوایایی که کمتر دیده شده ببینم، از همین رو موضوعاتی را برای تحقیق انتخاب میکردم که بیشتر بتوانم دیدگاههای خودم را در آن وارد نمایم.

بعدها که تصمیم به نگارش و تالیف گرفتم نیز همین رویه را دنبال نمودم. اساسا سیاستم برای تالیف کتاب اینگونه است که قبل از تالیف هر عنوان کتابی، گشتی در بازار کتاب میزنم. اگر نمونه ی کتابی که میخواهم بنویسم در بازار کتاب وجود داشت، از نوشتن آن کتاب منصرف میشوم و موضوع دیگری را انتخاب میکنم، قاعده ی کلی این جانب برای تالیف همین است، مگر این که محدوده ی نگارش در موضوعی را بسیار باز ببینم مثل پژوهش در مورد سورهای قرآن کریم و…

عنوان کتاب و تالیف اولم “تفسیر سوره ی نمل“نام دارد.این کتاب یک کتاب پژوهشی  در باب موضوعات مطرح شده در این سوره از قرآن است. این جانب مدت ۵ سال به صورت ویژه و اختصاصی در مورد مطالب مطرح شده در سوره ی نمل تحقیق نمودم و توفیق یافتم به لایه هایی از معارف مطرح شده در این سوره دست یابم که تا زمان نگارش کتاب از دید مفسرین به نام ، پنهان مانده بود. اگر این  کتاب را به دقت مطالعه نمایید به صدق این ادعا پی خواهید برد. این کتاب را در سن ۲۹ سالگی تالیف و در سال ۱۳۸۶موفق به کسب مجوز چاپ آن شدم و ۲۴۶ صفحه دارد .

کتاب دومم “تفسیر دعای فرج” نام دارد که در سال ۱۳۸۷به چاپ رسید و ۶۰صفحه دارد. این کتاب  ، تفسیر عبارت و لفظ دعایی “اللهم عجل لولیک الفرج”  میباشد. خواندن این کتاب را به کسانی که خواهان پرچمداری و یاوری امام عصر (عج)هستند ، توصیه می‌نمایم.

کتاب سومم “تفسیر حدیث پیامبر (ص) در مدح حضرت علی (ع)“میباشد. این بار ، حدیث شریف نبوی”الحق مع علی و علی مع الحق…”را در ژرفای نگاه خود مورد بررسی قرار دادم و برای تالیف این اثر از هیچ کتاب و منبعی به جز قرآن کریم و نهج البلاغه استفاده نکردم.مدتها در این فکر بودم که مقصود پیامبر از این که فرمودند:”حق با علی است و علی با حق است ، ”  چیست؟  تا این که به ناگاه به ذهنم رسید که شاید منظور این است که هیچ فاصله ای بین مفاهیم ارائه شده در سخنان حضرت علی (ع) و آیات مطرح شده در قرآن مجید ، نباشد. بی درنگ همین فرضیه را مورد کنکاو قرار دادم و دیدم واقعا و به دور از هر نوع تعصب نسبت به امیرالمومنین ، سخنان ایشان با  اندرزها و فرامین الهی مطابقت دارد.

تالیف این کتاب تاثیر شگرفی در زندگیم داشت و یکی از گره های کور زندگیم ، به پاداش تالیف این کتاب و با عنایت حضرت ، باز گردید.

به میمنت تالیف این کتاب دو بار به عتبات عالیات مشرف گردیدم. برای دفعه ی اول هیچ هزینه ای از خودم پرداخت نکردم و هزینه ی سفر اولم را حضرت علی (ع) پرداخت نمودند. سفر اول شوقی در دلم انداخت ، که سفر دوم را به شوق بهره مندی و تکرار لذائذ معنوی موجود در سفر اول ، با هزینه شخصی انجام دادم. چاپ این کتاب در سال۱۳۸۹به سرانجام رسید و ۸۸ صفحه دارد.لازم به ذکر است که مجوز چاپ و نشر کتابهایم را از شهر مقدس قم گرفتم.

از آن زمان، کتاب جدیدی تالیف نکردم و در فکر تجدید چاپ  که موفق شدم علی رغم موانعی که در سر راهم بود ، هر سه عنوان کتابم را سه بار تجدید چاپ نمایم.

دکمه بازگشت به بالا
بستن