اندرز اعتقادی

Worldism

پول پرست

‘I am scared of secularism because it’s a place to move, not a place to stay forever. The world adorns itself with pride, adornment, and adornment with beauty. It is a house with no value to God, because its lawfulness has forbidden it, and its good with evil, and its life is mixed with death and its sweetness with bitterness. His enemies do not hesitate. The good of the world is scarce, and its wickedness is scattered, its property plundered, and its destruction devastated.

What is the value of a home whose foundations are collapsing and ending its life as a litter? And what fun does it have to do with the end of a journey?

Nahj al-Balagheh – Prophet Ali’s pure words

دنیاپرستی

شما را از دنیاپرستی می ترسانم، زیرا منزلگاهی است برای کوچ کردن، نه منزلی برای همیشه ماندن است. دنیا خود را با غرور،زینت داده و با زینت و زیبایی ، می فریبد. خانه ای است که نزد خداوند بی مقدار است،زیرا که حلال آن را با حرام و خوبی آن را با بدی و زندگی در آن با مرگ و شیرینی آن با تلخی ها درآمیخته است.خداوند آن را برای دوستانش انتخاب نکرد و در بخشیدن آن به دشمنانش دریغ نفرمود. خیر دنیا اندک، و شر آن آماده و فراهم آمده اش پراکنده و مُلک آن غارت شده و آبادانی آن رو به ویرانی نهاده است.

چه ارزشی دارد خانه ای که پایه های آن در حال فروریختن و عمر آن چون زاد و توشه به پایان می پذیرد؟ و چه لذتی دارد زندگانی که چونان مدت سفر به آخر می رسد؟

نهج البلاغه – سخنان ناب حضرت علی(علیه السلام)

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی طاهری

مهدی طاهری کرچگانی هستم. به زیارت ارباب آمده ام. اینجا سرزمین عشق و دلدادگی است.

نوشته های مشابه

‫۱۰ نظرها

  1. خدا کند که ما نیز همچون مولای متقیان چشممان را بر روی ظواهر فریبنده دنیا فرو ببندیم و ان را فقط وسیله و جاده ای به سوی ملکوت اعلی بدانیم امین یا رب العالمین 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن