رواجِ فساد

یکی از نشانه های ظهور امام زمان(عَجَّل الله تعالی فَرَجَهُ الشَّریف) گسترش و رواجِ فساد در عالَم است. در دعای عهد که از سوی امام جعفر صادق(علیه السلام) روایت شده، سیمای جهانِ پیش از ظهور حضرت مهدی(ارواحنا له الفداء) این چنین توصیف شده است که ” ظَهَرَ الفساد فِی البَرِ وَ البَحر” یعنی  فساد در دریا و خشکی نمایان و ظاهر گردیده است، پس ای امام و آقای من، بیا و با آمدنت ما را و دنیا را از این همه فساد نجات ده.

 

بدیهی است که اصلی ترین عامل رواج فساد در هر جامعه ای، زنانِ خودباخته ای هستند که هویت انسانی خود را به حراج گذاشته اند و با خودنمایی و آرایش، سعی در جلب توجه دارند تا نگاه ها را به خود و زیبایی های خود جلب نمایند.

بی تردید تا زن، چراغ سبزی به مرد نشان ندهد، کمتر مَردی پیدا خواهد شد که در این فساد خود را شریک گرداند و به سمت زن متمایل شود. زیرا مرد به واسطه ی غروری که دارد حاضر نمی شود در این مسیر پیش قدم شود، مگر این که کسی راه را برای او باز نماید و آن فرد،همان زنان بی صفتی هستند که با نمایان ساختن زیبایی های خود، به تحریک مردانِ سست ایمان و شهوت ران اقدام می نمایند.

البته فقط حضور و خودنمایی زنانِ بدحجاب و نیمه عریان، عامل رواجِ فساد نیست. اما اصلی ترین عامل همان است.

در آستانه ی ظهور امام زمان(ع)، زمامداران قدرت در دنیا نیز خود هواخواه و هوادارِ رواج فساد هستند و از گسترش و عالَم گیر شدن فساد در دنیا حمایت می کنند و چنین حاکمانی بر مسند قدرت تکیه می زنند و  از “رواج فساد” حمایت تمام قد خواهند داشت.

 

اینک نیز می بینیم که روز به روز فساد با جلوداری زنانِ بی عفت، در جوامع رو به گسترش است و همین تدریجی و به مرور ظاهر شدن فساد در دنیا، چه در دریا و چه در خشکی از نشانه های نزدیکی ظهورِ منجی عالَم بشریت، مهدی موعود می باشد.

 

 

درباره‌ی مهدی طاهری

مهدی طاهری
مهدی طاهری کرچگانی هستم. به زیارت ارباب آمده ام. اینجا سرزمین عشق و دلدادگی است.

حتما ببینید

بهارِ عترت

  چند دلیل منطقی برای مبارک بودن ماه ربیع الاول : ۱- اولین و محکم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *