اندرز اعتقادیهمه مقالات

سیاستهای استکباری

از جمله سیاستهای استکباری می توان از دو سیاست کثیف و فریبنده ی شایعه پراکنی و تفرقه افکنی نام برد.

وجه مشترک این دو سیاست استکباری، فریب دادن مردم و غلبه دادن احساسات مردم  بر قوه ی عقلانیت آنها است.

هدف از شایعه پراکنی و تفرقه انگیزی بین مسلمانان، فریب دادن آنها و بدبین نمودن آنها نسبت به هم از یک طرف و ایجاد شکاف و  چند دستگی بین آنها از طرف دیگر می باشد.

 

شایعه پراکنی برای فراهم نمودن مقدمات تحقق امر دور از ذهنی است که در شرایط فعلی امکان بروز و وقوع آن وجود ندارد.

طراحان شایعه برای تحقق آن امر دور از ذهن، ابتدا با ایجاد شایعه ذهن مردم را آماده پذیرش آن می کنند و سپس با گسترش و انتشار آن در سطح وسیع، آن ابهامی را که در عدم تحقق آن وجود دارد، از چهره و صورت “مورد شایعه” برداشته و بدین سبب امری که قبلاً تحقق آن بعید و حتی محال بود، صورت واقعیت می یابد.

 

 

اما  ایجاد تفرقه بین مسلمانها برای این است که این جماعتی را که دین واحد، پیامبر واحد و قبله واحد دارند، در مقابل هم قرار دهند.

استکبار جهانی با دستمایه قراردادن موارد اختلاف برانگیز بین مسلمانان و ایجاد چالش و بزرگ نمایی اختلافات در بین مسلمانان، شکاف ایجاد کرده و با ایجاد هراس و ترس از قدرت یابی ملت و کشور مسلمانی، کشور مسلمان دیگر را علیه آن شورانده و آنها را در مقابل هم قرارمی دهند. نظیر این حرکتهای خصمانه را این روزها با “ایران هراسی” که در دل کشورهای مسلمان همسایه انداخته است، مشاهده می کنیم.

و اگر هوشمندی های رهبر معظم انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای نبود تا کنون ایران وارد جنگ دیگری می شد و هزینه هایی بیش از این بر دوش مردم و ملت ایران قرار می گرفت.

در سالهای اخیر؛ دست پنهان استکبار را در قدرتمند نمودن گروهک تکفیری و تروریستی داعش، حمله به مرزبانان ایرانی و از داخل خاک پاکستان، حادثه تروریستی اهواز، وقوع فاجعه تلخ منا و …  به وضوح می توان دید و همه اینها برای ایجاد تفرقه و در مقابل هم قراردادن ملتهای مسلمان منطقه بوده است.

گاهی پاکستان را در مقابل ایران قراردادند و گاهی عربستان را .

و همچنان که گفتم اگر اراده و تدابیر رهبری در جهت پرهیز از وارد کردن ایران در جنگ نبود، تا کنون و در این مدت زمامداری معظم له، دست پنهان استکبار و سیاستهای کثیفش، جنگ دیگری را بر مردم ایران تحمیل می نمود.

این تفرقه انگیزی و تفرقه افکنی در بین امتهای مسلمان منطقه خاورمیانه تا جایی است که با وجود این که “تقویم قمری” منبع واحد و یکسان امتهای مسلمان برای گرامیداشت اعیاد است، امتهای مسلمان منطقه در گرامیداشت اعیادی چون عیدفطر و  عیدقربان که وجه مشترک تمام مسلمانان عالم است، در یک روز واحد به شادی و سرور نپردازند و حتی عید فطر(اول شوال) در یک منطقه جغرافیایی تا سه روز اختلاف دارد که چنین چیزی در “تقویم نجومی” امر محالی است.

اما این امر محال، واقعی ترین رخدادی است که این سالها تحقق یافته است.

در مقاله آتی به این موضوع؛ یعنی محال بودن این که شب قدر، عیدفطر و عیدقربان که وجه مشترک تمام مسلمانان عالم است در یک منطقه واحد جغرافیایی (خاورمیانه ) و از منظر گردش ماه به دور زمین، در چند شب یا روز گرامی داشته شده  و مردم هر کشوری، درشب متفاوتی، شب قدر یا در روز متفاوتی، عید فطر را گرامی می دارند، خواهم پرداخت.

 

به هر حال استکبار جهانی همچون روباهی در پی فریب دادن و اختلاف افکنی بین مسلمان هاست و از این روباه با تجربه که می داند از چه راهی وارد شود؟ جز فریب دادن انتظار دیگری نمی توان داشت.

سوالی که تامل برانگیز و مایه تاسف است این است که:

مسلمانان چرا فریب می خورند؟ در حالی که این حدیث از ائمه معصومین(علیهم السلام) را که ضرب المثل شده به کرات شنیده اند:

“مومن، از یک سوراخ دو بار گزیده نمی شود.”

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

مهدی طاهری

مهدی طاهری کرچگانی هستم. به زیارت ارباب آمده ام. اینجا سرزمین عشق و دلدادگی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن