خانه / همه مقالات / کتابِ الکترونیکی

کتابِ الکترونیکی

همزمان با گسترش فضای مجازی و افزایش هزینه‌های چاپ کتاب، بسیاری از نویسندگان بر آن شدند که آثار مکتوب خود را به “کتاب الکترونیکی” تبدیل نمایند و با این شیوه، آثار و تالیفات خود را در دسترس مردم قرار دهند.
اینجانب نیز از این رویه پیروی نموده و دو کتاب از مجموع تالیفات خود را که عامه پسندتر بود و در طول چاپ استقبال بیشتری از سوی مردم دریافت نمود و چندین بار تجدید چاپ شد را به “کتاب الکترونیکی” تبدیل نمود.

برای تبدیل کتاب چاپی و مکتوب به “کتاب الکترونیکی” باید محتوا و مطالب کتاب مجددا تایپ شود و دوباره ویراستاری گردد. به عبارت بهتر، بیشتر کارهایی که صورت میگیرد تا شما یک اثر مکتوب را خریداری و مطالعه نمایید ، در تولید یک “کتاب الکترونیکی” نیز انجام میشود.
در ضمن، خرید “کتاب الکترونیکی” برای خریدار فواید و امتیازات خاص خود را دارد که به بعضی از آنها اشاره میشود:

۱- قیمتی که شما برای خرید یک “کتاب الکترونیکی” پرداخت می نمایید، بسیار مناسب تر و به صرفه تر از یک اثر مکتوب و چاپ شده است . (چیزی در حدود یک سوم)
۲- از آن جا که اثر مکتوب با اشتباه چاپی بعضی از حروف، کلمات و حتی بندهای کتاب، چاپ شده و به دست شما میرسد و ویراستاری آن کتاب و انجام اصلاحاتی بر آن با هزینه ی زیادی همراه خواهد بود، بدون این که بازده و منفعت مالی خاصی برای مولف و ناشر داشته باشد، شما مجبور خواهید بود کتابی را بخوانید که به احتمال قریب به یقین اشتباه چاپی و غلطهای املایی دارد.
اما چون ویراستاری و غلط گیری “کتاب الکترونیکی” هزینه ی اضافی ندارد، در “کتاب الکترونیکی” بسیار کمتر با غلط های چاپی مواجه میشوید و در نتیجه لذت بیشتری از مطالعه چنین کتابهایی خواهید برد.
۳- شما با خرید “کتاب الکترونیکی” فقط از مولف حمایت می کنید. نویسندگانی که بیشترین سهم را در ارتقای سطح دانایی و هوشمندی شما دارند و به نوعی همگان،بخشی از میزان شعور و آگاهی خود را مدیون آنها هستیم که متاسفانه با بی مهری بسیاری از سوی مردم مواجه هستند و بسیاری از آنها به سختی روزگار میگذرانند، در حالی که به جد تلاش میکنند تجارب و اندوخته هایی را در اختیار ما قرار دهند که گاهی برای این که آنها تجربه و اندوخته شان باشند، هزینه های بسیاری را پرداخت کرده اند. در ضمن شما با خرید”کتاب الکترونیکی” به جلوگیری از قطع درختان و در نتیجه حفظ پوشش گیاهی و فضای سبز کشور خود کمک نموده اید.
*                            *                     *                        *                        *                               *
برای خرید “کتابهای الکترونیکی” و در نتیجه حمایت از اینجانب به عنوان یک نویسنده، می توانید به قسمت فروشگاه محصولات،مراجعه نمایید.

 

درباره‌ی مهدی طاهری

مهدی طاهری
مهدی طاهری کرچگانی هستم. به زیارت ارباب آمده ام. اینجا سرزمین عشق و دلدادگی است.

حتما ببینید

دخان در راه است

  دُخان که همان آشکار شدن دودِ سیاهِ غلیظ در آسمان می باشد، از نشانه …

۹ نظر

  1. سلام آقای طاهری، ممنون از مقاله جالبتان.

  2. جالب و خواندنی بود ممنون از سایت خوبتون

  3. با کتاب الکترونیکی ما می توانیم برای چند دقیقه کتاب های مورد نظر خود را به دست آوریم. اما اگر از کتاب الکترونیکی و اینترنت استفاده نکنیم خیلی از وقت ما برای خریدن کتاب میگذرد . اگر همه ی مردم هر شب ۲۰ دقیقه کتاب بخوانند می توانند کتاب را جایگذین موبایل کنند .

  4. ممنون از شما

  5. سلام. ممنون بابت سایت بسیار عالی شما.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *